Ekoskola

Pirmo 2022./2023. mācību gada mēnesi esam aizvadījuši krāšņi, sportiski un videi draudzīgi.

Krāšņi - jo gatavojām “Rudens gleznas” no dabas materiāliem, kombinējot formu, krāsu un tekstūru. Gleznu tapšanā no sākuma līdz gatavam darbam tika iesaistīti bērni, tādējādi nostiprinot prasmi plānot, pieņemt lēmumus, novērtēt paveikto. Gleznās varējām vērot mandalas, dabas ainavu, arī abstrakcionismu. Bērni izjuta lepnumu un gandarījumu par paveikto, jo iesaistījās no augu vākšanas līdz paveiktam darbam.

Sportiski un videi draudzīgi – jo piedalījāmies Eiropas skolu sporta dienas kampaņā “Sports bez atkritumiem”. Šīs kampaņas ietvaros no 26.-30.septembrim katra grupa veica aktivitāti, kuras nosacījumi bija – izmantot tikai dabas materiālus un neradīt kaitējumu videi. Rīkotā kampaņa lieliski sasaucās ar iestādē organizēto “Rudens gleznu” izstādi un“Miķeļdienu”, jo izsenis latvieši bijuši lieli dejotāji, dziedātāji un rotaļās gājēji. Ar pieejamajiem dabas materiāliem bērni izspēlēja jautras stafetes un kustību rotaļas. Pītajos klūgu grozos tika nesti āboli, ar koka karotēm šķiroti čiekuri, zīles un kastaņi, ripināti kastaņi mērķī, notika arī ķirbīšu nešanas stafete un kustību rotaļa ar Jumi, kas pagatavots no vārpām.

Un, protams, vislielākais prieks ir jautrā kopā būšana, kad pēc aktivitātēm tiek nogaršoti atnestie āboli, burkāni un citas rudens dāvātās veltes.

Septembra aktivitāšu bilžu galeriju skatieties šeit

PII “Mārzemīte” ekopadome